Moderatorius: signs

Parašė PetrasG
#350492 Sveiki, girdejau, kad tik Vilniuje yra atliekamas naujausias budas nustatyti 100 proc antidepresantu tinkamuma. Atliekama kraujo DNR analize ir parenkami 100 proc pacientui tinkantis vaistai. Aisku analize gan nepigi. Ar yra girdejusiu, gal kas yra bandes? Ar tai nera kazkoks pokstas? :aciu
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#350497 Kažkas lyg ir girdėta, kad kažkokie tyrimai yra, bet aš ten girdėjau apie kažkokiu smegenų tyrimus.
Tai kažkaip kyla įtarimas kad čia gali būti urbanistinė legenda, nors neesu tuo tikras :)
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#350510 Genetika dar tikrai nera pazengus tiek, kad galima butu taikyti vaistus pagal kazkokius tai tyrimu rezultatus. Psichines, ne kaip neurologines, ligas lemia tukstanciai skirtingu genu. Na pas dauguma depresuotoju pasitaiko, kad randa tam tikrus genu tipus serotonino transportavimo pompoj, bet is esmes tai tik pastebetos tendecijas kam veikia SSRI ir ar apskritai ar gali zmogus su savo genotipu toleruot SSRI. O dazniausiai buna taip, kad visvien israsomas SSRI :oops:
Vartotojo avataras
Parašė HappyAngel
#351322 Esu girdėjusi, kad Vasaryno 2 skyriuje prof. A. Germanavičius darė tokius tyrimus. T.y. vieno paciento DNR siuntė tirti į JAV. Apie šį metodą, bandyti pritaikyti AD pacientui pagal jo DNR jau kalbėta ir per TV. Aišku viskas tik teoriškai buvo pasakojama, o kada Lietuva darys tokius tyrimus neminėjo. Tyrimai gal ir gali būti daromi LT, bet spėju kaina kosminė, jei reikia DNR siųsti į JAV. Bet dėl tokio tyrimo esu visiškai tikra, t.y. kad jis yra naujovė ir didelė pagalba gydytojui parenkant AD konkrečiam pacientui. Taigi tai tikrai ne gandai.
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#351329 Nustatyti 100% antidepresantu tinkamuma.. Apskritai nera tokio antidepresanto, kuris 100% simptomu nuimtu su 0% salutinu, cia reiktu sintezuoti kiekvienam individualiai po antidepresanta su individualiais receptoriu veikimais, o taip nebus, nes norint AD parduoti, jis turi veikti visiem ir geriau nei placebas per 3 tyrimu fazes. Nu tarkim net ir radus kazkokius tai genetinius polimorfizmus ar serotonino, noradrenalino, ar dopamino skaidyme, galima kazka pataikyti labiau, nors geri psichofarmakologai jau pagal simptomus turi numanyti kas yra bent kiek tinkamo. Nera tiek daug tu antidepresantu, kad visiem pritaikyti po tinkama, nors jei analize konkreciai parodytu, kad escitalopramas yra tinkamas, o, tarkim, sertralinas ne, tai aisku butu labai naudinga, nors kaip tai padaryti, kai tarp SSRI skirtumai minimalus, tai isivaizduoti sunku.
Parašė RugileRar
#369392 Iš esmės logikos yra - Lietuvoje yra vykdomi vaistų tinkamumo tyrimai (Kaune, atrodo). Jie iš pirmo žvilgsnio yra kaip DNR testas tėvystės nustatymui - paimamamas kraujas, iš jame esančios DNR ieškoma tam tikrų genų. Čia daugelis klysta - ieškoma ne depresiją sukeliančių genų, bet vaistą metabolizuojančių fermentų - kadangi jie, paleidžiant vaistą, turi būti tiksliai žinomi, galima patikrinti jų aktyvumą, kiekį ir pan. Taigi galbūt vieni antidepresantai pasirodys itin greitai pašalinami iš organizmo - turbūt jie nebus veiksmingi, kitų gal iš viso sunkiai šalins arba kitaip, nei turėtų - tokie sukels daug šalutinių reiškinių. Tik tie, kurių farmakologija atitiks teorinę, turės daugiausiai šansų nepakenkti ir veikti. Žinoma, tai nėra 100proc veiksmingas reikalas - galbūt jūsų ligos priežastis yra kitokia, nei vaistų taikinys, tuomet iš DNR tyrimo naudos - jokios.
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#369397
RugileRar rašė:Iš esmės logikos yra - Lietuvoje yra vykdomi vaistų tinkamumo tyrimai (Kaune, atrodo). Jie iš pirmo žvilgsnio yra kaip DNR testas tėvystės nustatymui - paimamamas kraujas, iš jame esančios DNR ieškoma tam tikrų genų. Čia daugelis klysta - ieškoma ne depresiją sukeliančių genų, bet vaistą metabolizuojančių fermentų - kadangi jie, paleidžiant vaistą, turi būti tiksliai žinomi, galima patikrinti jų aktyvumą, kiekį ir pan. Taigi galbūt vieni antidepresantai pasirodys itin greitai pašalinami iš organizmo - turbūt jie nebus veiksmingi, kitų gal iš viso sunkiai šalins arba kitaip, nei turėtų - tokie sukels daug šalutinių reiškinių. Tik tie, kurių farmakologija atitiks teorinę, turės daugiausiai šansų nepakenkti ir veikti. Žinoma, tai nėra 100proc veiksmingas reikalas - galbūt jūsų ligos priežastis yra kitokia, nei vaistų taikinys, tuomet iš DNR tyrimo naudos - jokios.

Siule ir man ta DNR testa Kaune, kainuoja jis dabar 400eu. Is esmes tai yra visu citochromu CYP450 sistemos veikimo ataskaita. Tarkim jei issiaiskinama, kad vienos is tu sistemu, pvz. 2D6 zmogus yra letas metabolizuotojas, tokie AD kaip paroxetinas ar fluoxetinas netiktu, nes jie dar labiau sumazina sios sistemos veikla ir gali koncentracija uzkilti iki toksiniu lygiu. Psichofarmakologiskai svarbios sistemos yra gal 5-6, bet is viso ju yra apie 30, i kuriuos ieina ir ne psichoaktyvus vaistai. Ideja gal ir gera, bet manau uz keliu metu tokie dalykai ir kompensuojami bus ir nereikes moket 400 euriniu :)
Parašė face
#369410 Man gydytojas taip pat pasakojo, kad yra galimybė ištirti, kurie AD (ne tik AD, bet ir apskritai vaistai) tinkami ir netinkami tuo aspektu, jog tyrime aiškiai matosi, kaip jie metabolizuojami, t. y. kokia tikimybė, kad didesnė dalis vaisto medžiagos liks neįsisavinta ir t. t. Taip pat iš to galima sužinoti, kiek šalutinio poveikio konkrečiam asmeniui gali turėti vienas ar kitas vaistas. Nes jeigu akivaizdu, kad šalutiniai bus didesni už pagrindinius - jau nebėra prasmės gaišti laiką su tuo vaistu. Kaina apie 350 eur.