Puslapis 1 iš 2
Antidepresantai ir saulė

Parašytas:
2009 05 19, 18:58
Bitė Maja
Gydytoja sakė, kad turiu vengti saulės, tačiau kodėl nepaaiškino. Norėčiau sužinoti, kokia yra nepageidaujama saulės ir antidepresantų sąveika, gal kas daugiau žinote, nes informacijos apie tai nerandu.

Parašytas:
2009 05 24, 18:19
Edena
Sveikute, kiek zinau, tai vartojant antibiotikus patartina vengti saules. O apie antidepresantus toki dalyka, tiesa pasakius, isgirdau pirma kart

Kaip tik man rodos, kad depresija serganciam zmogiukui butina buti saules sviesoje, nes sviesa skatina serotonino apytaka smegenyse, kuria mes atstatinejam antidepresantu pagalba =) Beje, kai buvau sanatorijoj ziema, man skyre proceduras: sedeti prie labai ryskiai svieciancio didelio ekrano, tam, kad paskatint serotonino gamyba smegenyse


Parašytas:
2009 05 24, 18:35
sumersara
As pritariu Edena tau.
Kai uzplusta apatija, liudesys mane tiesiog traukte traukia prie saules ir nuotaika taisosi

Parašytas:
2009 05 24, 19:32
Edena
Taip =) dar juk sakoma, kad zmones labai dazna ziema uzplusta depresija, nes labai mazai paros laiko uzima sviesus metas


Parašytas:
2009 05 24, 20:37
MiesteRuduo
Man nuo saulės būna blogai. Ir kad vartojant antidepresantus ar neuroleptikus būti saulėje nėra gerai, tai žinomas faktas.

Parašytas:
2009 05 24, 20:39
Katinas
gal prisimeni kur sita skaitei?

Parašytas:
2009 05 24, 20:47
MiesteRuduo
neskaičiau. ne vienas gydytojas tai minėjo, o kai pernai apturėjau virš 20 "saulės smūgių" pykinimas, žiaurūs galvos skausmai ir net dizorentacija, tai patikėjau. bet va dabar kiauras dienas būnu lauke ir nieko, čia gal dėl to, kad vaistai kiti, nei prieš metus.

Parašytas:
2009 05 24, 20:48
Katinas
na reiks paklaust savo gydytojos kaip cia yra


Parašytas:
2009 05 25, 12:11
Bitė Maja
parijas rašė:Man nuo saulės būna blogai. Ir kad vartojant antidepresantus ar neuroleptikus būti saulėje nėra gerai, tai žinomas faktas.
Mat kaip. Man irgi šitaip darosi - pykina, bloga, nors tu ką. O kai pradėjau vengti saulės, nusipirkau skrybėlę - kaip ir geriau pasidarė.


Parašytas:
2009 05 26, 08:51
vikute
ziurint kokius vaistus vartojate.kai kurie "nemegsta" saules, todel gali buti bloga.

Parašytas:
2009 05 26, 21:56
sumersara
Greiciausiai priklauso nuo vartojamu vaistu.
as geriu cipralex ir lyg nieko, net atvirksciai, bunant sauletoje aplinkoje pakyla nuotaika

Parašytas:
2009 06 11, 19:46
Livit
Va pagooglinau ir radau kodel nepatartina buti ant saules
Fototoksinį arba fotoalerginį dermatitą sukelia maždaug pusė tūkstančio medikamentų. Dažniausiai vartojami:
antibiotikai (sulfanilamidai, tetraciklinai);
diuretikai (skatinantys šlapimo išsiskyrimą);
antihipertoniniai vaistai (mažinantys kraujospūdį);
nesteroidiniai priešuždegiminiai (naproksenas, ibuprofenas, ketoprofenas);
psoralenai;
salicilo rūgštis;
aspirinas;
oraliniai kontraceptikai;
antidepresantai.

Parašytas:
2009 06 11, 19:59
sumersara
Fototoksinį arba fotoalerginį dermatitą
O kas čia per sutrikimas?

Parašytas:
2009 06 12, 09:42
Livit
Internete radau :Fototoksinis dermatitas -kliniškai panašus į saulės nudegimą: saulės eksponuojamose vietose po kontakto su uždegimą sukėlusia medžiaga oda parausta, patinsta, gali atsirasti pūslelės ar pūslės.

Parašytas:
2012 05 06, 13:16
intentions
Geriu paskutinius du is mineto saraso

Negi vasara negalesiu degintis?

Dar ir kelione i siltuosius krastus nusimato, tai niekaip saules neisvengsiu.
Siaip mano oda i saule ramiai reaguoja, ziema buvau pora kartu soliariume, viskas ok buvo.
Kokia jusu patirtis su saulute?