Moderatorius: signs

Vartotojo avataras
Parašė Phurriz
#385410
alinute rašė:Kada reikia nutraukti vartoti vaistus ? Ar yra tokiu kuriems psichiatras pasake, viskas tu isgydytas, daugiau vaistus vartot nereikia?


Psichiatras tau niekad vaistu nesakys nutraukti. Reikia paciam irgi tureti galva ant peciu ir priimti sprendimus apie savo sveikata. Jei jauti, kad laikas nutraukti vaistus, susirask toki psichiatra kuris ta pades padaryti.
Vartotojo avataras
Parašė Katinas
#385430 Mano psichiatrė visada tiktai už vaistų mažinimą, bet kaip sako Phurriz, turi pats jausti. Aš jau galvojau tam prisiruošiau, nepavyko, bandysiu už metų :)
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#385502 Priklauso nuo kiek/kokiu vaistu israsyta ir kokiu tikslu. Psichozes atveju, neuroleptikai turi bent metus palaikyti gydyma, kol nebeliks ligos apraisku ir butu bandoma nuimti. Depresijos atveju, pasiekus remisija, dar bent pusmeti reikia palaikomojo gydymo, tada po truputi galima bandyt nuimt. Sunkesniais atvejais, kaip sizo sutrikimai ar bipoliniai gali tekti vartoti ir visa gyvenima, jei mazinant dozes atsiranda atkriciai. Nera universalaus plano kaip tai daryti, cia paciento ir gydytojo bendras darbas yra, norint islaikyti gyvenimo kokybe.