Puslapis 16

Kuo kenksmingi antidepresantai ir kaip mažinti tą poveikį

StandartinėParašytas: 2008 09 24, 07:47
cleo
Pasidalinkit patirtimi, ką dar reikėtų vartoti kartu su AD, kad būtų mažesnis jų šalutinis poveikis. Pavyzdžiui, vartojant antibiotikus, reikia gerti probiotikus, kad atstatytum žarnyno mikroflorą, vartojant kontraceptikus, reikia papildomai vartoti folinės rūgšties ir pan. O kaip su AD?

StandartinėParašytas: 2008 09 25, 10:55
cleo
Radau tokios info:

Mitybos ir ortomolekulinės (alternatyvios medicinos forma – red. past.) medicinos specialistai esant nuovargiui kartu su depresija rekomenduoja skirti:

• grupės B vitaminų kompleksą;

• 1–10 g/p. folio rūgšties 3 mėn. ar ilgiau;

• vit. B12 po 2500 mkg 3–4 kartus per savaitę 2–3 mėn.;

• vit. C (visam kursui 10–15 g);

• cinko (pvz., cinko pikolinato 30–45 mg/p.);

• magnio;

• kofermento Q10 (ypač gerai veikia derinant jį su magnio papildais);

• acetyl-L-karnitino 2,5 g kasdien (tinka jo derinys su CoQ10 ir vit. B);

• ženšenio preparatų (skiriami kartu su CoQ10 ir acetyl-L-karnitinu stiprina šių poveikį);

• omega riebalų rūgščių;

• aminorūgšties triptofano.

StandartinėParašytas: 2008 09 25, 10:57
cleo
Ir dar :

Veikiant serotonino reabsorbcijos inhibitoriams, organizme mažėja hormono melatonino, kuris reguliuoja miegą. Tricikliniai antidepresantai gali sukelti antioksidanto ir energijos “tiekėjo” - kofermento Q10, taip pat vitamino B2 trūkumą.
http://www.medicinavisiems.lt/default.a ... 3&subj=str

StandartinėParašytas: 2008 09 25, 12:26
Medeja
tai visa šita info yra teisinga, bet tų dalykų ir šiaip trūksta kai sergi depresija, todėl jie skiriami būna. jie niekaip neveikia antidepresantų poveikio. manyčiau antidepresantai kenkia mažiau, nei čipsai pvz

StandartinėParašytas: 2008 09 26, 08:01
Virtual
nezinau, ka vartoti su AD, bet NEGALIMA VARTOTI su daugeliu AD greipfruktu ir ju sulciu, nes veikia ad koncentracija kraujyje.

StandartinėParašytas: 2008 09 26, 08:03
Agni
AD silpnina imuninę sistemą ir trikdo medžiagų apykaitą. bet chemoterapija irgi labai žalinga. asmeniškai aš dabar geriau sutinku su galimu pašaliniu poveikiu ir galima žala organizmui, nei grįžti atgal į tą košmarą.

StandartinėParašytas: 2008 09 26, 08:48
Katinas
As irgi manau kad AD kenkia maziau ,nei kai kurie depresijos simptomai,as pvz buvau beveik nustojus valgyt .Turbut geriau AD gert :bloga

StandartinėParašytas: 2008 09 26, 09:20
Aurėja
Anksčiau maniau, kad AD - didelis blogis. Didesnis nei kokia tabletė nuo skausmo ar pan. Ir kai gydytoja buvo man jų išrašiusi, negėriau... Net nepirkau. Turbūt padariau klaidą... Dabar, kai išrašė vėl, lėkiau į vaistinę paknopstom ir būčiau dūšią velniui pardavus už tas tabletes... Jo, dar ir dabar manau, kad jos nėr labai jau gerai, visgi tai vaistas, bet depresijos simptomai daug baisesni... Nepalyginamai.

StandartinėParašytas: 2008 09 26, 09:30
cleo
Tai aišku, renkiesi mažesnę blogybę iš dviejų. Sutikčiau gyventi trumpiau, bet pilnavertiškiau, nes be AD tai ne gyvenimas, o kažkokia nesibaigianti, kankinanti priverstinė egzistencija be lašelio džiaugsmo...

O kaip AD trikdo medžiagų apykaitą?

StandartinėParašytas: 2008 09 26, 10:41
Agni
ją lėtina, kažkas dar ten su lipidų apykaita vyksta. bet nebūtinai ir ne visiems.

StandartinėParašytas: 2008 10 30, 10:40
cleo
dar vienas niuansas: su antideprestantais negalima vartoti jonažolės preparatų.

StandartinėParašytas: 2009 01 07, 02:40
Forgiven
Raso, kad negalima valgyti razinu, ir panasiu maisto produktu, kuriuose gausu triptofano, is kurio po to ir sintetinamas serotoninas. Tai taip iseina, kad baltyminio maisto reiketu atsisakyti?

StandartinėParašytas: 2009 01 07, 02:45
Morpheus
Forgiven rašė:Raso, kad negalima valgyti razinu, ir panasiu maisto produktu, kuriuose gausu triptofano, is kurio po to ir sintetinamas serotoninas. Tai taip iseina, kad baltyminio maisto reiketu atsisakyti?

Jei raso kad razinu ir dar kazko, tai kuo cia deti baltymai? Jie organizmui yra butini kaip ir kiti elementai.

StandartinėParašytas: 2009 01 07, 02:53
Forgiven
Tai as dar suprantu, kad reikalingi. :) Bet tik viena pavyzdi pasakiau, triptofanas - aminorugstis, ir tikrai nemazai baltyminiu produktu yra, kuriuose jo aptiksi.. Nebent vardindami turejo omeny, tai, kad geriau vengtume produktu, kur yra didelis triptofano procentas.

StandartinėParašytas: 2009 01 07, 08:25
Medeja
Mano AD instrukcijoje parasyta, kad negalima triptofano kartu vartoti.