Moderatorius: signs

Parašėnemoku
#247386
Arlen rašė:Del psichoterapijos, tai ji turetu trukti 5-7 metus. Aisku finansai, bet trumpesne neveiksminga, nes zmogus nesugeba
pamatyt savo problemu.

Iš kur tokios žinios? :bloga
Parašė Arlen
#247392
nemoku rašė:
Arlen rašė:Del psichoterapijos, tai ji turetu trukti 5-7 metus. Aisku finansai, bet trumpesne neveiksminga, nes zmogus nesugeba
pamatyt savo problemu.

Iš kur tokios žinios? :bloga

Kadangi pasirinkau artima psichologijai specialybe, tai destytojas sake, kad 10 metu. Klausiau savo psichoterapeuto, tai tas sake 5-7.
Parašėnemoku
#247402 As tai drisciau gincytis. Jei visi psichotrapijos tikslai pasiekti, tai ko dar ten eiti ir augintis priklausomybe nuo psichoterapeuto ir psichoterapijos. Na, nebent yra pvz psichoanalize, kuria rekomenduojama ilgai lankyti, bet 7 metus? Kam?
Vartotojo avataras
Parašė Vitalija
#247415 Gal kam pravers:

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologinių inovacijų ir eksperimentinių tyrimų mokymo centro Psichologinėje konsultacijoje galite gauti NEMOKAMAS psichologines konsultacijas. Konsultuoja VU psichologijos magistrantai.

Norėdami gauti daugiau informacijos ar užsiregistruoti:

Rašykite: PTMC@fsf.vu.lt
Ateikite: Universiteto g. 9/1, 116 kab.
Skambinkite: +370 5 268 72 54
Parašė Arlen
#247423 Tai cia kiekvienam spresti, rinktis. Bet dauguma iseina tik apgydyti. Jei butu kitaip nebutu ir sio forumo. Yra tokiu, kas isvis neturejo jokios psichoterapijos, nes nera lesu ir truksta informacijos.
Pati stengiuosi pasisakyti sia tema, kad suteikti informacija apie nemokamas paslaugas, kurios yra prieinamos ne tik didmiesciuose. Siaip labai daug jaunu zmoniu serga ir net nesigydo. Tai butu ne taip baisu, jei jie neaugintu mazu vaiku, o gydyti prievarta neimanoma.
Parašėnemoku
#247431
Arlen rašė:Tai cia kiekvienam spresti, rinktis. Bet dauguma iseina tik apgydyti. Jei butu kitaip nebutu ir sio forumo.

Aišku būtų, nes labai mažai kas turi galimybė kelis metus lankyti psichoterapiją (sutinku, kad bent kelis metus reikėtų), ne visi sąžiningai vaistus vartoja, galų gale, ne visi yra patys pasiryžę bandyti kažką intensyviai keisti, kadangi čia yra sunkus ir ilgas darbas, reikalaujantis daug pastangų.

Idealiame pasaulyje, aišku, gal net sveikam žmogui praverstų 10 metų palankyti psichoterapiją, pasigilinti į save ir t.t., bet nesutikčiau, kad per trumpesnį laiką negalima pasiekti pakankamai gero rezultato. Tokiu atveju specialistą reikėtų keisti, jei nėra jokio progreso.
Parašė Arlen
#247450
nemoku rašė:
Arlen rašė:Tai cia kiekvienam spresti, rinktis. Bet dauguma iseina tik apgydyti. Jei butu kitaip nebutu ir sio forumo.

Aišku būtų, nes labai mažai kas turi galimybė kelis metus lankyti psichoterapiją (sutinku, kad bent kelis metus reikėtų), ne visi sąžiningai vaistus vartoja, galų gale, ne visi yra patys pasiryžę bandyti kažką intensyviai keisti, kadangi čia yra sunkus ir ilgas darbas, reikalaujantis daug pastangų.

Idealiame pasaulyje, aišku, gal net sveikam žmogui praverstų 10 metų palankyti psichoterapiją, pasigilinti į save ir t.t., bet nesutikčiau, kad per trumpesnį laiką negalima pasiekti pakankamai gero rezultato. Tokiu atveju specialistą reikėtų keisti, jei nėra jokio progreso.

dabar jau as drisciau priestarauti, nes esama pacientu, kuriems nepadesi, nors is kailio issinerk. pavyzdziui blogai tam zmogui, bet padeti negali. dauguma atveju tai komplikuota depresija, kai pacientas del gydytoju ar savos kaltes uzleido liga ir tapo nebepagydomas. tokiam zmogui jau progresas, jei jis pvz. nebesizudo lankydamas psichoterapija. jam matyt tai jau ohoho progresas, bet jis lankosi jau arti tu 10 metu ir nieko daugiau nebeverta tiketis. buna, kad psichoterapeutas ideda daug pastangu, bet negali padeti pacientui. mano psichoterapeutas dirba su pacientu tam tikra laika, o paskui pradeda reikalauti rezultatu (nors cia gal kam gali atrodyti neprofesionalu. cia aisku atsizvelgiama i situacija, liga ir jos sunkuma). yra pasakoma, kad psichoterapija nera tik ateiti i psichoterapija ir pasneketi su gydytoju. reikia kazka daryti, keisti realiame gyvenime. tenka daryti kas nepatinka, bijai, iveikti save, nes jei nedarysi gali baigtis tavo psichoterapija. nori nenori keiti kazka. todel kalbeti apie priklausomybe prie psichoterapijos ir psichoterapeuto netenka.
Vartotojo avataras
Parašė pasaulis
#247451 psichoterapija, kuri trunka 10 metų, tai nebe psichoterapija, o laisvi pokalbiai ir priklausomybė

kad ir kokia įsisenėjusi ar sudėtinga liga būtų, nei 7, nei 10 metų tam nereikia.
yra du variantai:
1) psichoterapeutas tau padeda, užčiuopia tavo problemą, pradedi ją suprasti, randi atsakymus į klausimus
2) psichoterapeutas tau nepadeda išspręsti problemų, suprasti savęs, nesugebi kontroliuoti savęs.

pirmuoju variantu, pasveikęs ar atsigavęs žmogus nutraukia psichoterapiją, jei tam pritaria gydytojas. jeigu žmogus vėl pradedi šliaužti į ligos liūną, vadinasi, vis dėlto, psichoterapija nebuvo tokai jau veiksminga arba žmogus tiesiog tampa priklausomas nuo pokalbių, nuo to, kad jį išklauso.
psichoterapija arba padeda, arba ne. vidurinis variantas "nei padeda, nei nepadeda" reiškia NEPADEDA. vadinasi, reikia keisti psichoterapeutą, jei vėl nepadeda, vadinasi galbūt tai ženklas, kad žmogaus pasąmonė visiškai nepasisuoda.
Parašėnemoku
#247458 Nebesikartosiu, nes pasaulio žinutė gana neblogai atspindi ir mano nuomonę.
O kalbėti apie priklausomybę nuo psichoterapijos ir psichoterapeuto visgi tenka ir tą pastebėję psichoterapeutai šiaip jau privalėtų imtis tam tikrų priemonių. Netgi kyla klausimas ar etiška ignoruoti šią kliento priklausomybę.
Žinoma, būna tokių atvejų, kai sunku padėti. Bet ne apie juos kalba, kalbu apie tavo teiginį, kad psichoterapiją reikia lankyti 5-10 metų, nes kitaip nepadeda.

Beje, Arlen, aš tau parašiau asmeninę žinutę, bet matau, kad jos neperskaitei, tai rašau čia, kad pastebėtum.
Parašė Arlen
#247474 neziuriu zinuciu, nes nesitikiu gauti. :valio siaip cia laikinai. baisus persalimas, sedziu namie.
del psichoterapijos, tai as nemanau, kad destytojas destydamas psichologijos kursa sako kazka netinkamo, tikedamasis kazkokio pelno ar dar kazko negero. todel pasiklausiau pas savaji psichoterapeuta, nes man ilgas laiko tarpas pasirode. jis nieko man nera sakes pries tai apie trukme. manau idealiame variante taip turetu buti ir nera cia tame nieko blogo. jeigu tektu studijuoti psichologija, pamatytumet, kad ten daug "nepatogiu" dalyku. zmones nesutinka, gincyjasi per paskaitas, nesupranta. psichoanalitiku daug, ju nuomones skirtingos, bet nei viena teorija nera absoliuti. kazkiek ten netiesos, bet tuo paciu atmesti visos teorijos neimanoma, nes ten nemazai ir tiesos. reikia moketi atsirinkti. geras specialistas tas, kuris naudojasi misria technika, yra lankstus ir ja taiko priklausomai nuo paciento charakterio ir situacijos. todel visokie gestaltai ir panasiai, kurie remiasi butent viena kryptim man dabar yra itartini.
Parašė Tipotipas
#247552 As manau, kad psichoterapijos tikslas zmogu motyvuoti daryti pastangas kazka keiciant gyvenime, dirbti su savim. Nes jei zmogus nieko pats nekeis savo gyvenime, tai jis nepasveiks. Ir apskritai liga reikia gydyti kompleksiskai, ir vaistai, ir psichoterapija, ir sportas, sveika mityba, nevartoti alkoholio, tabako, meditacija arba relaksacija, malda, dvasinis tobulejimas ir kiti dalykai, visa tai yra butina norint pasveikti, ir viska zmogus turi daryti pats, kiti gali tik uzvesti ant kelio, motyvuoti, bet uz ji nepasveiks. tai va tokia mano pamastymai :)
Vartotojo avataras
Parašė maingirdas
#247740
Tipotipas rašė:As manau, kad psichoterapijos tikslas zmogu motyvuoti daryti pastangas kazka keiciant gyvenime, dirbti su savim. Nes jei zmogus nieko pats nekeis savo gyvenime, tai jis nepasveiks. Ir apskritai liga reikia gydyti kompleksiskai, ir vaistai, ir psichoterapija, ir sportas, sveika mityba, nevartoti alkoholio, tabako, meditacija arba relaksacija, malda, dvasinis tobulejimas ir kiti dalykai, visa tai yra butina norint pasveikti, ir viska zmogus turi daryti pats, kiti gali tik uzvesti ant kelio, motyvuoti, bet uz ji nepasveiks. tai va tokia mano pamastymai :)
Gydymas psichoterapija man nezinomas dalykas .As pagal save galvoju ,jei butu geras gyvenimas ,niekas negadintu nervu ,nereiketu sukti galvos ,kaip isgyventi ,tai man uztektu ir vaistu .Raso,kad kiti gali uzvesti ant kelio .Na,taip sutinku tik ne kiekvienam tas tinka.
Vartotojo avataras
Parašė intentions
#247741
Tipotipas rašė:As manau, kad psichoterapijos tikslas zmogu motyvuoti daryti pastangas kazka keiciant gyvenime, dirbti su savim. Nes jei zmogus nieko pats nekeis savo gyvenime, tai jis nepasveiks. Ir apskritai liga reikia gydyti kompleksiskai, ir vaistai, ir psichoterapija, ir sportas, sveika mityba, nevartoti alkoholio, tabako, meditacija arba relaksacija, malda, dvasinis tobulejimas ir kiti dalykai, visa tai yra butina norint pasveikti, ir viska zmogus turi daryti pats, kiti gali tik uzvesti ant kelio, motyvuoti, bet uz ji nepasveiks. tai va tokia mano pamastymai :)

:super labai pritariu.
Kartais paciam sunku rasti reikiama kelia, 'atkasti' savo tam tikru minciu ar jausmu priezasti ir suprasti, kuria linkme dirbti su savimi.
Bent jau man zyyymiai didesni poveiki turi psichoterapija, nei vaistai...
Parašė Arlen
#247743
maingirdas rašė:
Tipotipas rašė:As manau, kad psichoterapijos tikslas zmogu motyvuoti daryti pastangas kazka keiciant gyvenime, dirbti su savim. Nes jei zmogus nieko pats nekeis savo gyvenime, tai jis nepasveiks. Ir apskritai liga reikia gydyti kompleksiskai, ir vaistai, ir psichoterapija, ir sportas, sveika mityba, nevartoti alkoholio, tabako, meditacija arba relaksacija, malda, dvasinis tobulejimas ir kiti dalykai, visa tai yra butina norint pasveikti, ir viska zmogus turi daryti pats, kiti gali tik uzvesti ant kelio, motyvuoti, bet uz ji nepasveiks. tai va tokia mano pamastymai :)
Gydymas psichoterapija man nezinomas dalykas .As pagal save galvoju ,jei butu geras gyvenimas ,niekas negadintu nervu ,nereiketu sukti galvos ,kaip isgyventi ,tai man uztektu ir vaistu .Raso,kad kiti gali uzvesti ant kelio .Na,taip sutinku tik ne kiekvienam tas tinka.

dar jei nelytu, nesnigtu, koks bjaurybe neuzliptu ant kojos troleibuse. kad niekas nenervintu, tai cia nerealu. tave nervina tiek, kiek pats leidiesi sunervinamas. ramybe tik kapinese, kazkada sake mano jogos mokytojas ir tai yra teisybe. ;)
Vartotojo avataras
Parašė Mellisa
#247862 Man asmeniskai darbas su psichologu nieko nepadejo, ji mane visai is kantrybes isvede!