Moderatorius: signs

Parašė Mindaugas303
#347935 O dar kalbant apie išgalvojimus... Visi psichikos sutrikimai yra išgalvoti, ir ne mediciniški, kadangi nustatant juos neatliekimi joki, medicinoje naudojami empiriški tyrimai, viskas sprendžiama pagal žmogaus elgesį, o elgesys kuris yra nepriimtinas vienoje kultūroje, kitoje gali būti visiška norma (pvz. Indijoje bipolinis neegzistuoja). Aišku aš neneigiu žmogaus kančios, ir kad jam nereikia padėti, aš tik sakau, kad tai 1) ne sutrikimai, tai elgesio būdai; 2) elgesio kuris yra natūrali reakcija į tai kas vyksta žmogaus gyvenime.
Vartotojo avataras
Parašė Phurriz
#347936
Mindaugas303 rašė:O dar kalbant apie išgalvojimus... Visi psichikos sutrikimai yra išgalvoti, ir ne mediciniški, kadangi nustatant juos neatliekimi joki, medicinoje naudojami empiriški tyrimai, viskas sprendžiama pagal žmogaus elgesį, o elgesys kuris yra nepriimtinas vienoje kultūroje, kitoje gali būti visiška norma (pvz. Indijoje bipolinis neegzistuoja). Aišku aš neneigiu žmogaus kančios, ir kad jam nereikia padėti, aš tik sakau, kad tai 1) ne sutrikimai, tai elgesio būdai; 2) elgesio kuris yra natūrali reakcija į tai kas vyksta žmogaus gyvenime.


Siaip yra tiesos tavo parasyme, bet ir daug klaidingos info. Parasyciau savo nuomone, bet tu kazko ismokti nenori ir pulsi gincytis ir pulti mane. Tu uzsirises akis ir matai tik savo tiesa taip niekad netobulesi.
Parašė Mindaugas303
#347937
Phurriz rašė:
Mindaugas303 rašė:O dar kalbant apie išgalvojimus... Visi psichikos sutrikimai yra išgalvoti, ir ne mediciniški, kadangi nustatant juos neatliekimi joki, medicinoje naudojami empiriški tyrimai, viskas sprendžiama pagal žmogaus elgesį, o elgesys kuris yra nepriimtinas vienoje kultūroje, kitoje gali būti visiška norma (pvz. Indijoje bipolinis neegzistuoja). Aišku aš neneigiu žmogaus kančios, ir kad jam nereikia padėti, aš tik sakau, kad tai 1) ne sutrikimai, tai elgesio būdai; 2) elgesio kuris yra natūrali reakcija į tai kas vyksta žmogaus gyvenime.


Siaip yra tiesos tavo parasyme, bet ir daug klaidingos info. Parasyciau savo nuomone, bet tu kazko ismokti nenori ir pulsi gincytis ir pulti mane. Tu uzsirises akis ir matai tik savo tiesa taip niekad netobulesi.


Tu jau parašei savo nuomonę, ir dar kartą kabinėjiesi :)
Vartotojo avataras
Parašė egzotika
#354287 na ar yra kas naujai išbandę (ta prasme ne per seniausiai nu daugiausiai 2metai atgal) sia procedūrą? kaip jums? kaip procedura - skauda? kaip po proceduros pojuciai? ar butinai turi ligoninej gulet, kad ja atlikt? kas kiek laiko atliekamos proceduros? kaip suprantama, kad jau gana? žinau gal per daug klausiu, bet.... :)
Vartotojo avataras
Parašė HappyAngel
#358827
egzotika rašė:na ar yra kas naujai išbandę (ta prasme ne per seniausiai nu daugiausiai 2metai atgal) sia procedūrą? kaip jums? kaip procedura - skauda? kaip po proceduros pojuciai? ar butinai turi ligoninej gulet, kad ja atlikt? kas kiek laiko atliekamos proceduros? kaip suprantama, kad jau gana? žinau gal per daug klausiu, bet.... :)

Na aš galiu papasakoti tik tai, ką teko matyti, nes mano palatos draugei darė 10 ar daugiau elektrošoko terapijas. Ji serga sunkia bipolinės depresijos forma ir dar kitais sutrikimais. Vaistai menkai padėjo, todėl gydytoja pasiūlė šią terapiją. Beje siūlė ir man, bet aš atsisakiau. Pasakiau, kad geriau jau mirsiu.
Tai pačios terapijos nemačiau, bet teko girdėti kaip ten viskas vyksta. Sako, kad Vasaros g.5 turi naujausią aparatūrą. Taigi ta moteris prieš terapiją iš vakaro turėdavo negerti raminamųjų, o ryte nevalgyti, negerti ir nerūkyti, vaistų taip pat negerti. Ją išsivesdavo slaugė ir parvesdavo. Kiek žinau ir pasakojo, tai ten paguldo ir įveda kateterį, pradeda leisti raumenis atpalaiduojančius vaistus ir narkozę. Kai jau pacientas užmiega, tada deda į burną kažką, kad liežuvio nesusikramtytų. Nes kai atsibunda, viskas būna jau nuimta. Parveda į palatą dar apsvaigusią nuo narkozės.
Jai dažnai skaudėdavo galvą, pradžioje ir žandikaulį bei koją vieną. Vėliau tik žadikaulį. Bet įpusėjus terapijas lyg ir nesiskundė skausmais. Tiesiog pas ją ir anksčiau labai skaudėjo galvą, būdavo alpimo priepuoliai dėl labai stipraus nerimo, nes atliko visus tyrimus ir dėl epilepsijos, bet viskas buvo tvarkoje, nieko nerado. Ir tas alpimas buvo toks gan trumpas, kokiai minutei dviem atsijungdavo sąmonė. Ir būtent tada, kai labai galva skaudėdavo arba jausdavo stiprų nerimą.
Kas man buvo baisu, tai vaizdas, kai atveda po procedūros. Kuo tolyn tuo labiau ji būdavo apdujusi, beveik giuvinėdavo palatoje, be atminties, dažniausiai užmigdavo. Pasibaigus procedūroms iki man išsirašant nemačiau jokio pagerėjimo. Viskas kaip buvo taip buvo. Tik pasireiškė labai stipriai atminties sutrikimai. Neatsimindavo paprastų nesenai vykusių įvykių. Reikėdavo viską pasakoti iš naujo, o ji net netikėdavo tuo. Nors atminties praradimas, spragos yra laikinas šios terapijos šalutinis poveikis. Atmintis vėliau sako, kad atsistato. Teko ir su kita pažįstama bendrauti po elektros šoko, atmintis labai šlubavo, bet gana greitai pilnai atsistatė, nors ji berods darėsi tik 8 procedūras.
Parėjus iš procedūros jau galima valgyti, gerti vaistus ir t.t.
Procedūras atlikdavo kas antra diena, pvz. pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį.

Kiek teko girdėti, tai procedūra atliekama gulint ligoninėje. Prieš tai dar daromi reikalingi tyrimai, ar širdis sveika ir pan., įsitikinti, ar tą procedūrą tau galima atlikti.

Tai vat dėl procedūrų kiekio su gydytoju kalbėtis reikia, tai moteriai siūlė daugiau kaip 10 darytis, kitiems ir 8 gana. Labai individualu. Kaip ir poveikis, vienam labai tinka, o kitam nulinis poveikis. Jie ten kažkokias kreives kartu per procedūrą braižo, o tada gydytoja žiūri, kaip smegenys pasiduoda terapijai. Tos moters atveju, kreivė rodė, kad smegenys sunkiai pasiduoda elektros šokui, todėl ir siūlė daugiau terapijų. Kaip supratau, daro smegenų reagavimo į terapiją kreives, pagal kurias seka ir žiūri procedūrų veiksmingumą.

Kaip supratai, tai skausmų didelių nebūna, nes dabartiniais laikais leidžia raumenis atpalaiduojančius vaistus. Na būna gal pavieniai nemalonūs pojūčiai, kaip minėjau - gal žandikaulį skauda ar koją, ranką. Reikia būtinai tai sakyti gydytojai ir procedūrą atliekantiems gydytojams. Visa laimė ta, kad pats nematai, kas ten vyksta, nes miegi narkozėje.
Vartotojo avataras
Parašė Phurriz
#358836
HappyAngel rašė:
egzotika rašė:na ar yra kas naujai išbandę (ta prasme ne per seniausiai nu daugiausiai 2metai atgal) sia procedūrą? kaip jums? kaip procedura - skauda? kaip po proceduros pojuciai? ar butinai turi ligoninej gulet, kad ja atlikt? kas kiek laiko atliekamos proceduros? kaip suprantama, kad jau gana? žinau gal per daug klausiu, bet.... :)

Na aš galiu papasakoti tik tai, ką teko matyti, nes mano palatos draugei darė 10 ar daugiau elektrošoko terapijas. Ji serga sunkia bipolinės depresijos forma ir dar kitais sutrikimais. Vaistai menkai padėjo, todėl gydytoja pasiūlė šią terapiją. Beje siūlė ir man, bet aš atsisakiau. Pasakiau, kad geriau jau mirsiu.
Tai pačios terapijos nemačiau, bet teko girdėti kaip ten viskas vyksta. Sako, kad Vasaros g.5 turi naujausią aparatūrą. Taigi ta moteris prieš terapiją iš vakaro turėdavo negerti raminamųjų, o ryte nevalgyti, negerti ir nerūkyti, vaistų taip pat negerti. Ją išsivesdavo slaugė ir parvesdavo. Kiek žinau ir pasakojo, tai ten paguldo ir įveda kateterį, pradeda leisti raumenis atpalaiduojančius vaistus ir narkozę. Kai jau pacientas užmiega, tada deda į burną kažką, kad liežuvio nesusikramtytų. Nes kai atsibunda, viskas būna jau nuimta. Parveda į palatą dar apsvaigusią nuo narkozės.
Jai dažnai skaudėdavo galvą, pradžioje ir žandikaulį bei koją vieną. Vėliau tik žadikaulį. Bet įpusėjus terapijas lyg ir nesiskundė skausmais. Tiesiog pas ją ir anksčiau labai skaudėjo galvą, būdavo alpimo priepuoliai dėl labai stipraus nerimo, nes atliko visus tyrimus ir dėl epilepsijos, bet viskas buvo tvarkoje, nieko nerado. Ir tas alpimas buvo toks gan trumpas, kokiai minutei dviem atsijungdavo sąmonė. Ir būtent tada, kai labai galva skaudėdavo arba jausdavo stiprų nerimą.
Kas man buvo baisu, tai vaizdas, kai atveda po procedūros. Kuo tolyn tuo labiau ji būdavo apdujusi, beveik giuvinėdavo palatoje, be atminties, dažniausiai užmigdavo. Pasibaigus procedūroms iki man išsirašant nemačiau jokio pagerėjimo. Viskas kaip buvo taip buvo. Tik pasireiškė labai stipriai atminties sutrikimai. Neatsimindavo paprastų nesenai vykusių įvykių. Reikėdavo viską pasakoti iš naujo, o ji net netikėdavo tuo. Nors atminties praradimas, spragos yra laikinas šios terapijos šalutinis poveikis. Atmintis vėliau sako, kad atsistato. Teko ir su kita pažįstama bendrauti po elektros šoko, atmintis labai šlubavo, bet gana greitai pilnai atsistatė, nors ji berods darėsi tik 8 procedūras.
Parėjus iš procedūros jau galima valgyti, gerti vaistus ir t.t.
Procedūras atlikdavo kas antra diena, pvz. pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį.

Kiek teko girdėti, tai procedūra atliekama gulint ligoninėje. Prieš tai dar daromi reikalingi tyrimai, ar širdis sveika ir pan., įsitikinti, ar tą procedūrą tau galima atlikti.

Tai vat dėl procedūrų kiekio su gydytoju kalbėtis reikia, tai moteriai siūlė daugiau kaip 10 darytis, kitiems ir 8 gana. Labai individualu. Kaip ir poveikis, vienam labai tinka, o kitam nulinis poveikis. Jie ten kažkokias kreives kartu per procedūrą braižo, o tada gydytoja žiūri, kaip smegenys pasiduoda terapijai. Tos moters atveju, kreivė rodė, kad smegenys sunkiai pasiduoda elektros šokui, todėl ir siūlė daugiau terapijų. Kaip supratau, daro smegenų reagavimo į terapiją kreives, pagal kurias seka ir žiūri procedūrų veiksmingumą.

Kaip supratai, tai skausmų didelių nebūna, nes dabartiniais laikais leidžia raumenis atpalaiduojančius vaistus. Na būna gal pavieniai nemalonūs pojūčiai, kaip minėjau - gal žandikaulį skauda ar koją, ranką. Reikia būtinai tai sakyti gydytojai ir procedūrą atliekantiems gydytojams. Visa laimė ta, kad pats nematai, kas ten vyksta, nes miegi narkozėje.


Jo, deda i burna, nes gali nusikasti liezuvi, nes sukeliamas dirbtinis priepolis. O kaip drauge patenkinta sia procedura ?
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#358861 Dirbau su viena, kuriai darė, tai sakė kažuriam laikui padėjo. Po to vėl tas pats. Aš kai prisižiūrėjus filmų visokių gegučių lizdų ir requiem for the dream vos nepridirbau kelnių, kai gyd pasiūlė. Ir dabar tą youtube klipuką pažiūrėjau, jau turėčiau būt visiškoj nevilty. Kažkada doumentiką žiūrėjau ir ten minėjo tokį bipoliką, kuriam taikė, tai pasivadino electro boy ar kaip ir savo psl. buvo su maike, kur užrašyta electroboy. Tai man ten siaubas vaikščiojantis. :bloga
Vartotojo avataras
Parašė HappyAngel
#358892 Iš dviejų pažįstamų, kurioms taikė šią procedūrą, vienai po 8 terapijų buvo šioks toks pagerėjimas (laikinas), o kitai po 10 terapijų jokio poveikio, t.y. taip pat blogai kaip ir buvo.