Moderatorius: signs

Vartotojo avataras
Parašė biggie
#409473
asteroidas5 rašė:
biggie rašė:Sunku pasakyti, bet jis blokuoja 5ht2a ir rodo stimuliacini 5ht1a poveiki. Sie du mechanizmai didina dopamino sklaida ir gali tureti teigiama poveiki. Priedo, didina noradrenalino sklaida per alfa2 blokada, kuris yra autoreceptorius, todel noradrenerginiai neuronai negali stabdyti mediatoriaus neurotransmisijos ir padideja budrumas, galbut ir libido.

Jei nejaučiu dopamino poveikio, tai gali būti, kad esmė yra 5-HT2A ir 5-HT2C receptoriuose? Mirtazapinas yra jų antagonistas, tai kaip ir turėtų pastimuliuot dopamino kelius, sklaidą. Matau, kad tu vartoji jį(paraše), ką jauti nuo jo? Jaučiasi dopaminerginis poveikis? Kokiu tikslu jį vartoji?

Pirmas klausimas, tai ar dabar vartoji SSRI? Trumpu laikotarpiu SSRI stimuliuoja tuos receptorius, veliau jie nusijautrina ir dopaminas grizta i normalu veikima. Esme tame, kad blokuojant tuos receptorius, dopaminas padideja naujesnese evoliuciskai smegenu dalyse, o, 2A atveju, ir uz judesius atsakingose vietose, bet dopamino veikla islieka nepakitus mesolimbiniame dopamino take, kuris is esmes atsakingas uz pasitenkinima, varomaja jega, motyvacija, budruma ir t.t. Mirtazapinas gali padeti darbingumui, prioritetu sudarymui ir mastymui, bet pats emocinis variklis islieka panasus. As pats vartoju ji miegui, nes prie visu receptoriu jis ir stiprus antihistaminas, todel duoda hipnotini poveiki, be to stabdo streso asies veikla, todel bent man yra naudingas, nes mano simptomatika labai susijusi su nerimu. Norint didinti dopamina mesolimbiniame take, reikia blokuoti dopamino transportuotoja, tik nelabai yra pas mus su kuo - bupropionas gan silpnas, o metilfenidato isvis nesu girdejes, kad kam nors butu israsyta.
Parašė vitamin9
#409483
asteroidas5 rašė:
biggie rašė:
asteroidas5 rašė:Kas padėtų sureguliuoti 5ht1a ir 5ht2a receptorius? Po SSRIS daug kam būna problemų su libido ir šių receptorių atstatymas turi teigiamo efekto.

mirtazapinas


Vartojant jį jaučiasi libido padidėjimas?


Padidejimas? Nuo mirtazapino? :D kas padides tai nebent svoris +15 +20 kilu o krauja 5 kojoj gali pamirst :D ne atlikt padarysi viska,bet jis man fantazijas ir t.t. numuses buvo,is prigimties reikalus atlieki,nors gal maziau smaukyt reikejo daugiau adrenalinas i galva butu soves ir kai kiausai sprogineja prasideda ir fantazijos :D
Parašė vitamin9
#409484 atsimenu buvau sumastes kad gal man depresiuga del adrenalino,nusipirkau testos is vaistines,o ten jis ne tas kur praskiesta kacelkese stumdo,susileidau,atsimenu padariau pagali gera,merga palikau lovoj gulet tai vaizdas toks buvo kaip butu nezinau,kaip isniekinta,isprievartauta be samones lyg guletu,iseidinejant ka sake kaip gera o tada nuejes i kita kambary visas slapes kaliau normaliai atsispaudimu hahah,sypsena net veide atsirado,su depresiuga pamirsti daug nesamoniu juokingu :D
Parašė asteroidas5
#409492 Toks įdomesnis tyrimas: https://academic.oup.com/ijnp/article/12/8/1045/677907

Kaip suprantu agonistas mimikuoja receptoriaus veiklą, o antagonistas blokuoja, tai kaip suprasti šį tyrimą, kai naudojant 5ht1a antagonista pilnai buvo atstatyta seksualinė disfunkcija įtakota fluoxetino?
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#409509
asteroidas5 rašė:Toks įdomesnis tyrimas: https://academic.oup.com/ijnp/article/12/8/1045/677907

Kaip suprantu agonistas mimikuoja receptoriaus veiklą, o antagonistas blokuoja, tai kaip suprasti šį tyrimą, kai naudojant 5ht1a antagonista pilnai buvo atstatyta seksualinė disfunkcija įtakota fluoxetino?

Hmm.. Kaip ten is tikruju yra sunku pasakyti, bet galima paspekuliuoti. 5ht1a receptoriai nors ir priskiriami vienam subtipui, bet is tikruju jie buna trijose vietose - somoje, t.y. ant pacio neurono centro, dendritu terminaluose ir aksoniniai posinapsiniai receptoriai. Pirmais dviems atvejais jie veikia kaip autoreceptoriai - t.y. serotoninui prisikabinus prie autoreceptorio sumazinamas serotonino release'as, treciu atveju jie buna posinapsiniai ir reguliuoja dopamino release'a cortex'e. Galbut naudotas antagonistas yra selektyvus somatodentriniams receptoriams, pablokavus serotonino autoreceptorius neuronas negali stabdyti serotonino, todel, daugiau jo isleidus i sinapse, gali buti stimuliuojamas posinapsinis receptorius ir isleistas dopaminas pagerinti seksualine funkcija. Pvz. buspironas priessinapsinius ir posinapsinius 5ht1a receptorius veikia skirtingai, nors prie abieju rodo kazkoki tai agonizma. Dar sudetingesnis reikalas gali buti su androgeniniu receptoriu jautrumu. SSRI mazina androgeniniu receptoriu jautruma nebutinai sumazinant paties testosterono veikla, tai receptoriaus blokada gali tureti kazkoki poveiki HPG (hypothalamus-pituitary-gonadal) asiai, bet apie tai nelabai esu gilinesis ir nenoriu suklaidinti.
Parašė asteroidas5
#409534 Tai agonistą vartojant, serotoninas turėtų mažėt? O antagonistą vartojant serotonino daugėt? Nelabai suprantu jų veikimo principo, nes buspironas veikia kaip agonistas presinapsiusi 5ht1a receptorius ir šiek tiek posinapsius, tai reiškia jis kaip tik turėtų kelti serotoniną ir vos vos dopaminą? Bet iš tyrimų buspironas padeda seksualinei funkcijai: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs ... 3050020208
Parašė Graikas
#409862 Jau savaite kankina nemiga. Galvojau del bupropiono,bet pasirodo ne. Jau 4 diena kaip jo nevartoju,bet nemiga nesitraukia.
Klausimas: kuris pasirinkimas butu geriau zolpidem ar mirtazapin? As linkes panaudoti mirtazapin,kol pageres reikalai del nemigos.
Parašė Graikas
#409864 Bandziau phenibut 1gr neveikia. Seniau atjungdavo 1gr. O tie papildeliai gerai,bet tik savo laiku. As jauciu,jog negelbes papildai. Jau ne pirma karta su nemiga susiduriu. Jau isgeriau mirtazapino.
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#409867
Graikas rašė:Bandziau phenibut 1gr neveikia. Seniau atjungdavo 1gr. O tie papildeliai gerai,bet tik savo laiku. As jauciu,jog negelbes papildai. Jau ne pirma karta su nemiga susiduriu. Jau isgeriau mirtazapino.

man mirtazapinas geriausiai veikia, su slopinanciu neuroleptiku uzmigdo per 45 minutes
Vartotojo avataras
Parašė Mmdzhey
#409870
Graikas rašė:Jau savaite kankina nemiga. Galvojau del bupropiono,bet pasirodo ne. Jau 4 diena kaip jo nevartoju,bet nemiga nesitraukia.
Klausimas: kuris pasirinkimas butu geriau zolpidem ar mirtazapin? As linkes panaudoti mirtazapin,kol pageres reikalai del nemigos.

Žiurint kokia nemiga pas tave, jei užmigt negali tai mirtazapinas staigiai nujungs, bet jei blogai miegi/prabudineji tai gali ir nepadėti, man nepadejo.